Psychoterapia

Aktualności i refleksje

04.02.2012


Na początek napiszę tylko jedno: można wyjść z zaburzeń odżywiania! Często trafiają do mnie osoby, które zmagają się z tym problemem do wielu lat. Nie potrafią już uwierzyć, że można żyć inaczej. Nie wyobrażają już sobie życia bez chorowania. Nie mają już nadziei. A ja byłam świadkiem tego, że można uwolnić się od anoreksji, bulimii czy kompulsywnego objadania. Jest tylko jeden warunek... trzeba naprawdę chcieć, nastawić się na ciężką pracę i mieć odwagę by poddać swoje dotychczasowe funkcjonowanie weryfikacji - mieć odwagę by naprawdę zmienić swój dotychczasowy sposób postrzegania siebie i świata.
Idea

Jestem psychoterapeutą i stworzyłam tę stronę z myślą o osobach cierpiących na zaburzenia odżywiania, ich bliskich oraz specjalistach pracujących nad pomaganiem im. Jeśli jesteś jedną z tych osób, to wiesz najlepiej, jak zniewalające jest nieustanne skoncentrowanie na jedzeniu lub nie jedzeniu i jak trudno poradzić sobie z problemem uzależnienia poczucia własnej wartości od wyglądu.

Ma to być miejsce gromadzące wiedzę, przydatną literaturę, a przede wszystkim wszelkie przemyślenia i wnioski dotyczące tego, co pomaga w wyjściu z różnych form zaburzeń odżywiania. Zachęcam również do wysyłania swoich komentarzy i doświadczeń korzystając z formularza kontaktowego. Pomocne innym refleksje będę publikować w aktualnościach.