Psychoterapia

Katarzyna Smólska-Łynka

Katarzyna Smólska-Łynka

Jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo - behawioralnym. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją w psychoterapii oraz czteroletnią szkołę psychoterapii poznawczo – behawioralnej. Pracuję terapeutycznie od 2004 roku. Odbyłam wiele cennych staży, m. in. w klinice nerwic w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, w Młodzieżowym Ośrodku Psychoterapeutycznym i Opcie. Blisko 4 lata pracowałam w Stowarzyszeniu Aslan z młodzieżą i młodymi dorosłymi, gdzie prowadziłam terapię indywidualną, grupową oraz warsztaty rozwoju osobistego. Potem na drodze mojego rozwoju zapadła decyzja o założeniu własnego gabinetu i tak powstał "maSens". Współpracuję również z Poradnią „Poza schematami”, gdzie współtworzę i prowadzę szkolenia z zakresu psychoterapii.

Pracuję z osobami, które mają trudności w byciu szczęśliwym człowiekiem z powodu:

  • problemów w relacjach z ludźmi i z realizowaniem swojego potencjału
  • zaniżonej samooceny i brakiem pewności siebie oraz poczucia własnej wartości
  • zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się)
  • lęków, depresji i natręctw.

Od 2008 roku prowadzę również prywatne grupy terapeutyczne w oparciu o międzynarodowy program NEST (Nowe doświadczenie dla osób dotkniętych traumą).

Sama też nieustannie się szkolę - obecnie w podejściu poznawczo-behawioralnym, które pozwala na bardzo konkretne i zadaniowe podejście do problemu osoby, która do mnie przychodzi oraz w Terapii Schematu, która koncentruje się na najgłębszych strukturach poznawczo-emocjonalnych, wchodzących w skład osobowości człowieka – tak zwanych wczesnych nie adaptacyjnych schematach.

W pracy, którą poddaję systematycznej superwizji, nade wszystko cenię sobie bardzo indywidualne podejście do każdego klienta oraz zobaczenie spraw oczami osoby, która do mnie przychodzi. Bardzo ważne jest dla mnie również nazywanie rzeczy po imieniu i wprost.

Drugim kierunkiem mojego rozwoju zawodowego jest prowadzenie szkoleń i treningów dotyczących podstawowych umiejętności psychologicznych oraz rozwoju osobistego (m.in. komunikacji interpersonalnej, asertywności czy umiejętności bycia "tu i teraz").

Trzeci obszar, którym się zajmuję to tworzenie i prowadzenie szkoleń z psychoterapii poznawczo – behawioralnej, głównie – terapii zaburzeń odżywiania.

Sama bardzo cieszę się swoim rozwojem, a moje pasje to pielęgnowanie relacji z rodziną i przyjaciółmi, Tatry, snowboard i żeglarstwo.Certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego
Certyfikat - Katarzyna Smólska-Łynka

Certyfikat: Schema Therapy Workshop for Borderline and Narcissistic Personality Disorder"
Certyfikat - Katarzyna Smólska-Łynka

Certyfikat: Schema Therapy for Borderline Personality Disorder"
Certyfikat - Katarzyna Smólska-Łynka